Boom na rynku druku na tekstyliach. Słyszysz to?

Rynek druku na tekstyliach — definiowany jako drukowanie grafiki bezpośrednio na nośnikach tekstylnych albo w postaci druku pośredniego — rozwija się obecnie w niespotykanym dotąd tempie. Od 2018 roku sprzedaż drukarek do druku na tekstyliach rokrocznie wzrasta o 8%. Z kolei prognozy dotyczące produkcji w branży cyfrowego termosublimacyjnego druku na tekstyliach mówią o 8% skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) w latach 2015–2020.*

To idealny moment na przyszłościową inwestycję. Cyfrowe drukarki termosublimacyjne jeszcze nigdy nie były tak dobre i tak dopasowane do Twoich potrzeb, jak obecnie. Modele drukarek, takie jak EFI VUTEk® FabriVU, to podstawowe urządzenia klasy przemysłowej wykorzystujące tusze wodne, które zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby szybko zaistnieć na lukratywnym rynku druku na tekstyliach. Oferują zaawansowane funkcje pozwalające już uznanym producentom wydruków na tekstyliach jeszcze bardziej rozwinąć działalność. Niezależnie od Twoich potrzeb, możesz w przyszłości zapewnić sobie lukratywne możliwości w zakresie druku na tekstyliach i cieszyć się dużymi zyskami

Co napędza wzrost popularności druku na tekstyliach?

Klienci uważają tego typu technologię za lepszą z czterech głównych powodów:

 1. Tkaniny nadają się do wielokrotnego użytku. W przeciwieństwie do winylu i papieru można je zainstalować, a w późniejszym terminie zwinąć i przetransportować do innej lokalizacji celem ponownej instalacji.
 2. Tkaniny są tańsze w transporcie. Podłoża tekstylne są lżejsze niż te wykonane z winylu i PCW. To sprawia, że koszty transportu są niższe.
 3. W porównaniu do podłoży winylowych i papierowych tekstylia lepiej wyglądają i są milsze w dotyku.
 4. Tkaniny mają mniej negatywny wpływ na środowisko niż tworzywo winylowe czy z PCW.

Nowoczesne cyfrowe drukarki wykorzystujące tusze wodne pozwalają przemienić tkaniny poliestrowe w urzekające pięknem grafiki. Ta przemiana ma miejsce, gdy mikroskopijnej wielkości cząsteczki barwników tuszowych są podgrzewane do odpowiedniej temperatury i z ciała stałego zamieniają się w gaz. Podczas kontaktu z powierzchnią poliestrową tworzą trwałe połączenie, wchodząc w interakcje wewnątrz podpowierzchniowej warstwy tkaniny. Rezultatem tej interakcji są: niezwykłe nasycenie barw, tekst i grafiki o ostrych konturach i duża trwałość druku.

Druk bezpośrednio na tkaninie pozwala na lepszą penetrację tuszu w głąb materiału i uzyskanie lepszego nasycenia barw. Ponadto brak konieczności stosowania papieru do transferu przyczynia się do obniżenia kosztów. W przypadku druku bezpośrednio na tkaninie barwniki są rozpraszane przy użyciu dużej energii. Rezultat: wydruk wysokiej rozdzielczości. Ta metoda sprawdza się idealnie w przypadku zastosowań, gdzie wymagana jest jednakowa długość bądź penetracja tuszu po stronie spodniej, np. długie z punktu widzenia wymiarów grafii ki na imprezy i ogrodzenia, plandeki reklamowe na budynki i flagi reklamowe. Ta metoda generuje mniej odpadów, ponieważ nie ma potrzeby stosowania papieru do przenoszenia treści.

Metoda druku pośredniego polega na drukowaniu odwróconego obrazu bezpośrednio na termoodpornym papierze, a następnie — przy użyciu prasy termicznej albo kalandra — przenoszeniu go na materiał poliestrowy, gdzie tworzy trwały i piękny rezultat. Jako że oba procesy mają swoje zalety, sens ma wyłącznie stosowanie drukarek, które w łatwy sposób pozwalają na przystosowanie do druku za pomocą obu metod. Ich maksymalna wszechstronność pozwoli zmaksymalizować zwrot z inwestycji i zysk.

Za co zatem, klienci są skłonni zapłacić wyższą cenę?

 • Niezwykła przyjemność w dotyku. Żywe barwy. Wyjątkowa przyjazność dla środowiska.

Proces sublimacji oznacza, że barwniki bądź tusze są bezpośrednio wiązane z włóknami tkanin poliestrowych, wydruki cechują się wyśmienitą trwałością i długo zachowują wysokie nasycenie barw. Ponadto są odporne na zginanie i ścieranie oraz wytrzymują mycie i surowe warunki pogodowe, nie tracąc żywości barw.

 • Ekologiczne i ekonomiczne.

Cyfrowe drukarki termosublimacyjne są przyjazne dla środowiska — począwszy od tuszy na bazie wody, przez mniejszą emisję szkodliwych substancji i zużycie tuszy, a skończywszy na niższym zużyciu energii. Dodatkowo z uwagi na lekkość tkanin transport staje się bardziej wydajny, a koszty dostawy niższe. Wszystko to sprzyja uzyskaniu niższych kosztów w przypadku każdego zadania z wysoką marżą.

Opatentowany system odzyskiwania tuszu umożliwiający jego cyrkulację w głowicach drukujących i odprowadzanie z powrotem do pierwotnych zasobników pozwala Ci zaoszczędzić ponad 95% tuszu, który w innych systemach dostępnych na rynku zostaje zmarnowany.

 • Masz nieograniczone możliwości druku, nowe rynki.
 • Urządzenia o wysokiej pozycji na rynku i renomie.

EFI VUTEkR FabriVU zapewniają wszystko, czego potrzebujesz do druku wysokiej jakości obrazów z rzeczywistą prędkością na poziomie drukarek produkcyjnych a przy tym pozwalają utrzymać niskie koszty eksploatacji i realizować projekty zapewniające wysokie dochody.

 • Zaprojektowane specjalnie pod kątem rynku druku na tekstyliach
 • Konstrukcja klasy przemysłowej i możliwość bezprzestojowej eksploatacji, aby realizować jeszcze więcej zadań i osiągać jeszcze większy zysk
 • Dwukrotnie większa wydajność w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych producentów
 • Unikatowe funkcje, takie jak system odzyskiwania tuszu
 • Najniższy koszt za metr kwadratowy wydruku w danej kategorii produktowej
 • Możliwość zarządzania przyszłościowymi podłożami, takimi jak lekkie tkaniny