colorado m_www

Canon przedstawia nową serię ploterów Colorado M.
Nowe maszyny wykorzystują biały atrament i umożliwiają dostosowanie prędkości druku.

Nowa seria Canon Colorado M to drukarka typu roll-to-roll o długości 1,6 m z dwiema prędkościami i możliwością wykorzystania
białego atramentu.
Seria Canon Colorado M z technologią Canon UVgel oferuje technologię
FLXfinish+ i nowy biały atrament
Seria Canon Colorado M  z białym atramentem Canon UVgel rozszerza zakres możliwości wykonania aplikacji drukarskich, w tym grafikę okienną.

Warszawa, 30 marca 2023 r. – Canon zaprezentował nową serię Colorado M – pierwsze wielkoformatowe plotery rolowe, dające możliwość dostosowywania prędkości zadruku i obsługi mediów. To najszybsze i najbardziej produktywne urządzenia tego typu na całym rynku; dodatkowo seria M daje możliwość wykorzystania efektów specjalnych oraz białego atramentu. Podobnie jak poprzednie modele z serii Colorado, tak i nowe plotery charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb użytkowników.

Seria Colorado M daje możliwość wyboru maksymalnej prędkości. Dla przykładu, Colorado M3 drukuje pomiędzy 29m2 a 111m2 na godzinę, natomiast Colorado M5 pomiędzy 40m2 a 159m2 na godzinę. Wyższą prędkość można ustawić tymczasowo (na przykład podczas wykonywania szczególnie dużego zlecenia) lub na stałe, zapewniając sobie solidne rozwiązanie na lata. Oba modele mogą być łatwo ulepszone do wariantów M3W i M5W, obsługujących biały atrament i wyposażonych w rewolucyjną technologię FLXfinish+, umożliwiającą matowe, błyszczące lub mieszane wykończenie druku.

Wprowadzenie na rynek nowej opcji druku białym atramentem w technologii Canon UVgel znacząco poszerza zakres możliwych do wykonania aplikacji drukarskich. Biały atrament UVgel pozwala tworzyć innowacyjne grafiki okienne, etykiety czy tapety. Dzięki jego wykorzystaniu, a także dzięki nowemu sensorowi wykrywania nośników, plotery Colorado M dają użytkownikom możliwość rozszerzenia ich dotychczasowej oferty o projekty drukowane na podłożach z nietypowymi strukturami, przezroczystych, odblaskowych lub magnetycznych.

Unikatowa formuła atramentów Canon UVgel przekłada się na możliwość wykorzystania białego atramentu w tworzeniu nieprzejrzystych obrazów przy mniejszej liczbie przejazdów karetki plotera niż w przypadku konwencjonalnych technologii druku. Co więcej, wydrukowana biel zachowuje swój oryginalny kolor nawet po długim czasie. Szczególne właściwości atramentów UVgel pozwalają także uniknąć czyszczenia dysz i innych czynności konserwacyjnych, do tej pory kojarzonych z wykorzystaniem białego tuszu. Oferują płynne, bezproblemowe drukowanie przy minimalnym zużyciu atramentu i ograniczonych do minimum odpadach.

Dostawcy usług druku mogą także skorzystać z wyjątkowej funkcjonalności FLXfinish+, pozwalającej na matowe, błyszczące lub mieszane (matowo-błyszczące) wykończenie druku bez wykorzystania dodatkowych lakierów.

Dla przedsiębiorstw drukujących wysokie nakłady szczególnie opłacalny będzie wysoki poziom automatyzacji druku osiągany przez tak zwaną fabrykę tapet – kompletne rozwiązanie do druku aranżacji ściennych, które można bezproblemowo zintegrować z nowymi ploterami serii Colorado M. Przycinanie, układanie oraz inne czynności wykończeniowe nakładów powyżej 50,000m² rocznie mogą się odbywać z minimalnym udziałem operatora.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe mówi: ­– Kiedy tylko pojawiły się na rynku, plotery Colorado niezwykle wysoko ustawiły poprzeczkę dla prędkości, jakości i wydajności. Jednak dziś, oprócz tych kluczowych wskaźników dla każdego przedsiębiorstwa, dostawcy usług druku wielkoformatowego poszukują inteligentnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, które pomogą ich firmom się rozwijać i tworzyć kreatywne projekty na najbardziej dochodowe rynki. Nowe plotery serio Colorado M, ze swoją modułowością i wykorzystaniem białego atramentu, pozwolą firmom z branży poligraficznej przekształcać pomysły w rzeczywistość.

Atramenty Canon UVgel tworzą obrazy o doskonałej jakości, ostrości i stabilności kolorystycznej, a dzięki błyskawicznemu schnięciu dają także możliwość przycinania i wykończenia projektu niezwłocznie po zakończeniu druku. Wysoka wytrzymałość atramentów UVgel powoduje, że wydruków nie trzeba laminować. Podobnie jak poprzednie generacje ploterów Colorado, tak i seria M została stworzona do ciągłej, wymagającej pracy, jednocześnie wymagając interwencji operatora jedynie na minimalnym poziomie. Nowe plotery wspiera PRISMAguide XL, proste w obsłudze i wszechstronne oprogramowanie umożliwiające ciągły druk o nieprzerwanie wysokiej jakości.

W porównaniu do innych technologii atramentowych, takich jak lateks albo atramenty ekosolwentowe, technologia UVgel zużywa nawet 40 proc. mniej atramentu do stworzenia obrazu o tej samej jakości i intensywności kolorystycznej. Niskotemperaturowy, energooszczędny system utrwalania LED również wspiera ograniczenie zużycia energii w porównaniu do innych technologii i pozwala na zadruk materiałów wrażliwych na ciepło. Co więcej, z wykorzystaniem technologii UVgel, konsumenci mogą drukować na materiałach przyjaznych dla środowiska, na przykład niepowlekanym papierze.

Solidność wydruku oraz stabilność podłoża sprawiają, że projekty wykonane z użyciem atramentów UVgel są nadzwyczaj odporne zarówno na mechaniczne, jak i chemiczne uszkodzenia. Pomimo braku laminacji, większość wydruków wykonanych na ploterach Colorado wytrzymuje dłużej od innych. Nie licząc oczywistych oszczędności czasu i materiałów, brak konieczności laminacji jest także korzystny dla środowiska.

Także modułowość ploterów Colorado serii M jest zrównoważonym środowiskowo rozwiązaniem – prędkość urządzenia oraz jego możliwości produkcyjne mogą być dostosowywane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wygodna opcja przyspieszenia druku może być szczególnie przydatna w szczycie zamówień.

Plotery serii Colorado M zostały zaprojektowane z myślą o szybkim zwrocie z inwestycji, który może być osiągnięty dzięki niskim kosztom utrzymania, możliwości produkcji wartościowych projektów oraz unikatowej, modułowej konstrukcji.

Nowe modele są dostępne w sprzedaży.