smart_1

Zwiększ swoje (cyfrowe) możliwości produkcji opakowań

Opakowania dedykowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością, są obwarowane bardzo rygorystycznymi normami i przepisami. Nakłady do 10000 mb, są dzisiaj w druku konwencjonalnym mało opłacalne. Cyfrowy druk Xeikon TITON to prosty, bezpieczny i bezpośredni druk z roli na rolę, bez primerów, bez lakieru, bez laminowania i zgodny z restrykcyjnymi normami obowiązującymi obecnie na rynku.

Program

 • Start – 25 stycznia 2023, godz.: 10:00.
 • Szczegóły techniczne technologii TITON, co czyni ją wyjątkową?
 • Historia drukarni ACM (Włochy), użytkownika maszyny Xeikon Titon beta.
 • Dlaczego elastyczne opakowania papierowe? Wyjaśni to właściciel szwajcarskiej marki produkującej makarony.
 • Co „Europejski Zielony Ład” oznacza dla rynku opakowań?
 • Demonstracje na żywo:
  • kompletne rozwiązanie produkcyjne: Xeikon CX500t,
  • zarządzanie kolorami i przepływ pracy (workflow),
  • redukcja kosztów oraz ilości odpadów.
 • Koniec – 25 stycznia 2023, godz.: 16:00.

Uzyskaj informacje o:

ACM

ACM od samego początku jest pionierem w dziedzinie opakowań elastycznych. Wykorzystując druk fleksograficzny z atramentami LED od dywizji Flint Group Narrow Web, stworzyli wyjątkowe miejsce na rynku opakowań we Włoszech. Z biegiem czasu, wraz z rozwojem ich działalności, dostrzegli zapotrzebowanie na opakowania o krótszych seriach, które mogłyby obsługiwać klientów przez Internet. Doprowadziło to do inwestycji w cyfrową maszynę tonerową.

Podążając za obecnym trendem rynkowym, polegającym na wprowadzaniu zrównoważonych rozwiązań, Europejski Zielony Ład motywuje do tworzenia konstrukcji opakowań łatwych do recyklingu. ACM widziało potrzebę używania elastycznych opakowań papierowych, ale to stanowiło wyzwanie dla istniejących technologii cyfrowych. ACM zainteresował się nowym rozwiązaniem Xeikon TITON, aby efektywniej zaspokoić rosnące potrzeby produktów pakowanych w papierowe torebki.

Od kilku miesięcy testują nowe rozwiązanie Xeikona i chętnie podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami.

BSCHÜSSIG

Bschüssig to szwajcarska marka makaronów sprzedawana w wielu różnych sklepach detalicznych, takich jak ALDI, SPAR, COOP. W odpowiedzi na prośby klientów i starania w budowaniu bardziej zrównoważonego świata, zdecydowali się zakazać wszelkich tworzyw sztucznych w opakowaniach swoich produktów.

Bschüssig podzieli się z Nami swoją historią tej transformacji, jak wprowadzili to na rynek i co planują w przyszłości.

Rejestracja

  Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z realizacją wydarzenia zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest SMART LFP IBMT sp. z o.o. sp.k., ul. Wojska Polskiego 2, Katowice. Wprowadzone dane zostaną przekazane do organizatora tj. firmy Xeikon Manufacturing and R&D Center i będą wykorzystywane celem organizacji wydarzenia Xeikon Cafe 2022 oraz zgodnie z polityką prywatności tej firmy.

  Dane wpisane w formularzu będą wykorzystywane do celów marketingowych zgodnie z Polityką Prywatności. Wyrażam zgodę na udostępnianie przez SMART LFP IBMT sp. z o.o. sp.k. obecnym i przyszłym Partnerom SMART LFP IBMT sp. z o.o. sp.k. danych osobowych w tym celu.
  Dane wpisane w formularzu będą wykorzystywane do celów marketingu bezpośredniego zgodnie z Polityką Prywatności. Wyrażam zgodę na udostępnianie przez SMART LFP IBMT sp. z o.o. sp.k. obecnym i przyszłym Partnerom SMART LFP IBMT sp. z o.o. sp.k. danych osobowych w tym celu.