Smart LFP i Zünd na targach Fespa 2024. Zapraszamy na targi Fespa 2024!

Na stoisku D40 w hali 1 firma Zünd zademonstruje, jak zaawansowana technologia cięcia cyfrowego (w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem i szeregiem opcjonalnych rozwiązań do zautomatyzowanej obsługi materiałów) może sprawić, że cięcie cyfrowe będzie wydajne i opłacalne.

Korzystając z rozwiązań do cięcia Zünd, dostawcy usług poligraficznych każdej wielkości mogą zmaksymalizować czas pracy, obniżając jednocześnie koszty produkcji. To trwale zwiększa ogólną rentowność operacji cięcia i wykańczania.

Linia produktów Zünd jest wysoce modułowa, co umożliwia szybkie i łatwe dodawanie dodatkowych narzędzi i opcji transportu materiałów w miarę wzrostu lub zmiany wymagań. Możliwość konfiguracji frezów Zünd zgodnie z indywidualnymi wymaganiami sprawia, że są one bezpieczną i opłacalną inwestycją w przyszłość.

Na stoisku zaprezentujemy najnowsze rozwiązania firmy Zünd:

  • Stół S3 L-1600 + robot PortaTable 130 z ramieniem do automatycznej segregacji użytków.

Odwiedzający stoisko Zünd będą mieli okazję przekonać się, jak można wykorzystać całkowicie odnowione Zünd Cut Center –  ZCC4 do sterowania robotami oraz automatycznego kompletowania i sortowania gotowych wyrobów. Zünd zademonstruje ten proces na urządzeniu Robot PortaTable 130 firmy Robotfactory — partnera firmy Zünd.

Rozwiązanie to składa się z mobilnego stołu rozładunkowego, wyposażonego w ramię robota, które można elastycznie ustawiać i programować. Opcja wizualizacji, z optycznym znakowaniem produktów oraz wykorzystaniem drukowanych kodów QR, oferuje więcej sposobów na ułatwienie procesu produkcyjnego i zwiększenie jego wydajności. Wykorzystanie metadanych umożliwia kompleksowe śledzenie zleceń i gwarantuje sprawną i wydajną logistykę w całym procesie.

  • Stół G3 XL-1600, PO RAZ PIERWSZY z zastosowaniem nowej opcji UNDERCAM z jednostką do manualnego załadunku dla 3GEN ploterów Zünd.

Dobrym przykładem zwiększenia rentowności, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest nowe rozszerzenie ładowania materiału firmy Zünd za pomocą UNDERCAM, które umożliwia półautomatyczne podawanie półproduktu, identyfikację i rejestrację zleceń. Wszystko to w trakcie trwania procesu produkcyjnego.

System znacznie zwiększa produktywność nawet w zastosowaniach obejmujących cięcie i bigowanie na odwrotnej (górnej) stronie materiału.

Wynikająca z tego wydajność i elastyczność pracy noża oszczędza czas i zmniejsza koszty.

  • Oprogramowanie PrimeCenter, Zund Connect, ZDC i ZCC do łączenia całego środowiska w szybkie i automatyczne workflow.

Na Fespa 2024 Zünd zaprezentuje również rozwiązania w zakresie automatyzacji przepływu pracy dla wszelkich wymagań i zastosowań. PrimeCenter jest jednym z przykładów. To oprogramowanie, które umożliwia proste i zautomatyzowane przygotowanie plików do drukowania i cięcia. Jako, de facto, centrum kontroli w prepressie, zapewnia wysoce produktywny i wydajny przepływ danych.

Proste narzędzie do monitorowania i analizy produkcji Zünd Connect odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych obszarów optymalizacji procesu produkcyjnego. Obliczając ogólną efektywność sprzętu podłączonych ploterów Zünd  pomaga poprawić wydajność produkcji i zapewnia ważne wskaźniki zrównoważonej optymalizacji produkcji. To znacznie poprawia dostępności i wydajności maszyn.

Zünd przedstawi różne rozwiązania do częściowo lub w pełni zautomatyzowanego transportu materiałów. Te rozwiązania mogą znacząco pomóc producentom oznakowań i grafiki wszelkich rozmiarów oszczędzając czas i obniżając koszty.

Wspólną cechą tych rozwiązań jest możliwość pracy bez konieczności interwencji człowieka, co zapewnia ciągłą i spójną produkcję.

 

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA