Opcjonalne moduły i oprogramowanie do wielkoformatowych drukarek rolowych EFI

EFI, jako renomowany producent wielkoformatowych drukarek rolowych (roll-to-roll) stawia sobie za cel dostarczenie na rynek wielofunkcyjnych produktów najwyższej jakości, zaprojektowanych zgodnie z najwyższymi standardami, tak aby umożliwić konkurencyjność oraz rentowność firmom ich używającym. Zwiększenie wydajności, użyteczność, a także przyjazność dla środowiska rolowych drukarek UV EFI jest możliwa między innymi dzięki dodatkowym opcjom oraz oprogramowaniu, które czynią z nich wielofunkcyjne platformy. Wybór dodatkowych, opcjonalnych funkcji oraz oprogramowania rozszerza ich możliwości, funkcje aplikacji aby ostatecznie osiągnąć większe zyski i rentowność.

Poznaj korzyści wynikające z zastosowania dodatkowych opcji:

 • oszczędność czasu pracy operatora zwiększająca rentowność,
 • zapobieganie powstawaniu błędów podczas procesu i optymalizacja procesu druku,
 • eliminowanie tzw. „wąskich gardeł”,
 • oszczędność przestrzeni – nie ma potrzeby zakupu dodatkowych urządzeń wykończeniowych,
 • maksymalizacja wydajności.

Rodzaje dodatkowego wyposażenia:

Opcje finishingowe (obróbki):

 • Rozcinarka-Y– prosta i łatwa w obsłudze, do pionowego przycinania marginesów lub rozcinania pojedynczego nośnika na wiele zadań.
 • Pozioma obcinarka tnąca materiał z roli na arkusze – obcinarka w dwóch specyfikacjach maksymalnej szerokości cięcia w maszynach drukarskich 5 m: 500 cm oraz w maszynach 3 m: 320 cm. Oszczędza czas i miejsce, zapobiega błędom podczas procesu wykańczania. Proces cięcia kontrolowany za pomocą oprogramowania typu front-end.
 • Druk identyfikatorów z tyłu materiału – urządzenie drukujące niezbędne informacje o pliku na tylnej stronie. Ułatwienie identyfikacji gotowego zadania podczas procesu pakowania i wysyłki, eliminuje konieczność ręcznego naklejania etykiet.
 • Moduł do zbierania arkuszy – służy do efektywnego i starannego zbierania odciętych, zadrukowanych arkuszy (zbiera kolejne wydruki po ich podzieleniu na arkusze). Usprawnia zarządzanie procesem.
 • Rola i taśma – zautomatyzowane urządzenie pobierające wydrukowane arkusze bezpośrednio z drukarki, a następnie zwija je w role, oklejając ich krawędzie etykietami z informacją o wykonanym zadaniu.

Druk dwustronny:

 • Automatyczny druk na materiałach typu blackout – automatyczny system umożliwiający drukowanie po obu stronach nieprzezroczystych nośników typu blockout, z doskonałym dopasowaniem stron do siebie i dokładnością ≤5 mm podczas wydruku na 10 metrach.
 • Automatyczny druk na foliach podświetlanych – automatyczny, opatentowany system do idealnie wyrównanego, dwustronnego druku na nośnikach podświetlanych z dokładnością ≤2 mm podczas wydruku na 10 metrach. Minimalna szerokość obrazu to 42 cm.
 • Drukowanie na foliach podświetlanych (półautomatyczne) – półautomatyczny system upraszczający dwustronne drukowanie na nośnikach podświetlanych z prostym i przyjaznym graficznie interfejsem użytkownika. Zawiera taśmę LED wzdłuż stołu drukarskiego do wykonywania odbitek próbnych.

Co istotne, wszystkie trzy rozwiązania druku łączą w sobie oprogramowanie własne, dedykowaną elektronikę i akcesoria, aby ułatwić pracę w ramach tych wymagających zastosowań.

Opcje kolorów:

 • Druk białym tuszem – moduł umożliwiający drukowanie na kolorowych i przezroczystych nośnikach, zapewniając natychmiastową dostępność białych głowic drukujących dzięki zaawansowanemu systemowi cyrkulacji w zbiornikach z tuszem i wzdłuż całego systemu obsługi tuszu. Oferuje wiele trybów druku białym tuszem w zależności od aplikacji: tylko biały, biały jako tło, biały na kolorze, biały dla aplikacji podświetlonych (c-w-c), druk pięciowarstwowy (c-w-k-w-c) w trybie blockout drukowanie na przezroczystym nośniku oraz rożne dodatkowe trzy- i pięciowarstwowe tryby drukowania.
 • Druk siedmiokolorowy – umożliwia drukowanie w siedmiu kolorach, dodając trzy jasne kolory: jasnoniebieski, jasnoczerwony i jasnoczarny. Dzięki temu uzyskujemy płynne przejścia gradientowe, żywe i wyraźne kolory, drobne szczegóły oraz gładkie odcienie skory.
 • Druk tuszem przezroczystym – zapewnia błyszczący połysk na wybranych obszarach, możliwy druk na warstwie koloru (specjalnie lub wypełnienie).

Akcesoria do obsługi nośników:

 • Trzymetrowy, wytrzymały odwijak – w pełni zintegrowana opcja nawijacza lub odwijacza dla maszyn drukarskich EFI VUTEk 3r+ i 5r+, która umożliwia pracę z ciężkimi 3-metrowymi rolkami nośników do 793 kg. Zwiększa wydajność przy dużych nakładach i ciągłą pracę bez konieczności przerywania procesu w celu wymiany rolki.
 • Pięciometrowy moduł do ładowania ciężkich rolek – zintegrowana opcja modułu ładowania do maszyn drukarskich 5 m do podawania dużych rolek z nośnikiem o masie do 750 kg i max. Średnicy nośnika: 60 cm.
 • Nawijarka z napędem – zintegrowane urządzenie do nawijania i odwijania z pneumatycznymi wałkami rdzeniowymi do precyzyjnego odbierania mediów. Obsługuje nośniki o pełnej szerokości do drukarek, pozwala na stosowanie większych i cięższych rolek, usprawnia proces przesuwu nośnika.
 • Moduły prostowania nośnika – urządzenia zaciskowe, które rozciągają materiał do druku na boki, aby mógł być starannie wprowadzony do drukarki. Zapobiegają powstawaniu zagnieceń podczas przesuwu materiału z roli, ułatwiają pracę operatorowi szczególnie z materiałami tzw. trudnymi.
 • Zestaw odbierania nośnika – zestaw akcesoriów ułatwiający i usprawniający podawanie/zbieranie nośników, utrzymanie w miejscu rolki bezpośrednio na tylnych lub przednich rolkach zapobiegając jej przesuwaniu.
 • Płyta próżniowa – zamienia maszynę do druku z roli w drukarkę typu flatbed, która może drukować na cienkich i sztywnych arkuszach (możliwy druk na trudnych i nietypowych materiałach, obsługuje nośniki o maksymalnej grubości 11 mm).

Opcje ogólne:

 • Analizator zagnieceń– pomaga uniknąć uderzeń głowicy spowodowanych zagnieceniami nośnika, zapobiegając zniszczeniu zadań i umożliwiając korzystanie z tanich nośników, dzięki czemu chroni głowice drukujące przed uderzeniami oraz oszczędza czas i pieniądze.
 • Stacja operatora mobilnego – przesuwa się z pozycji wyjściowej do środka maszyny drukarskiej, dzięki czemu oszczędza czas operatora na przechodzenie tam i z powrotem między stacją a wyjściem. To zwiększa wydajność i użyteczność.

Opcje oprogramowania:

 • Kreator oszczędzania nośników – narzędzie do zarządzania zapasami nośników i ich optymalnego wykorzystania aby minimalizować odpad technologiczny i uniknąć błędów wynikających z zakłamanych długości rolek.
 • Pakiet oprogramowania zwiększającego wydajność – oprogramowanie umożliwiające szybkie ustawienie maszyny dla każdego rodzaju nośnika, wznawianie druku, automatyczną konfigurację lewy-prawy, drukowanie różnych plików na wielu rolkach.

Aplikacja na iPhone’a – aplikacja dedykowana urządzeniom z systemem IOS, która pozwala śledzić operacje wykonywane przez maszynę drukarską, podczas pobytu osoby zarządzającej poza obszarem firmy. Dzięki aplikacji masz możliwość:

 • obserwacji statusu bieżącego zadania ( prędkość druku, zużycie tuszu, szacowany czas zakończenia pracy)
 • obserwacji zadań czekających do realizacji ( podgląd zwymiarowanego pliku, szacowany czas druku, nośniki, tryb drukowania). Wgląd w stan produkcji jest dostępny w dowolnym miejscu i czasie.

Wymienione powyżej dodatkowe opcje są dostępne w zależności od modelu drukarek produkowanych od 2015 r., część z nich występuje w standardowym wyposażeniu.