DE RESOLUTIE – wszechstronni, swobodni… lecz zawsze poważni, jeśli chodzi o jakość druku

Cel

De Resolutie stale odkrywa najdalsze granice możliwości druku, by wyróżniać się w zakresie kreatywności, wspomagania projektowania i tworzenia wysokiej jakości produktów. Firma z sukcesem wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, aby korzystać z nowych kombinacji mediów i technik druku .

Podejście

Firma De Resolutie była jednym z pierwszych dostawców druku na świecie, który zainstalował nowy system drukujący Océ Colorado 1650. Oparte na atramentach UVgel urządzenie zastąpiło drukarki lateksowe.

Zakres

Tapety oraz materiały wystroju wnętrz tworzone i produkowane przez De Resolutie stanowią o sile tej firmy. De Resolutie jest jednym z największych podmiotów na rynku materiałów do wystroju wnętrz w Europie, a sprzedaje swoje produkty do ponad 75 krajów na całym świecie.

Wyzwania

  • Najwyższa jakość obrazu
  • Innowacyjne i kreatywne projekty
  • Niezwykle wysoka stabilność druku
  • Drukowanie na wielu różnych typach mediów
  • Maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje design.

Rezultaty

Wysoka jakość
W De Resolutie, drukarki zawsze pracują z ustawioną najwyższą jakością druku. Model Océ Colorado 1650 z powodzeniem zapewnia wysoką jakość obrazu, jaką De Resolutie gwarantuje swoim klientom.

Wydajność na poziomie przemysłowym
Nawet przy druku dużych serii tapet, kompleksowych koncepcji wystroju wnętrz i konieczności zadrukowania setek metrów kwadratowych samoprzylepnego winylu, Océ Colorado 1650 pozwala firmie De Resolutie sprostać napiętym terminom realizacji prac.

Spójna jakość
Przy druku materiałów do wystroju wnętrz, brak pasów na wydruku i unikanie odkształcania się mediów to elementy kluczowe dla jakości. Model Océ Colorado 1650 drukuje niezawodnie bez żadnych widocznych pasów. Zaś technologia UVgel umożliwia zadrukowywanie różnorodnych mediów bez ich deformowania.

Wszechstronne kreatywne możliwości
De Resolutie stale rozwija nowe kreatywne koncepcje. System Océ Colorado 1650 wspiera firmę w tworzeniu odpornych na zarysowania wydruków na innowacyjnych mediach, a także daje możliwość realizacji błyszczącego bądź matowego druku na dowolnych, stosowanych mediach.

“Potrzebujemy drukarki, która pozwoli nam obsłużyć różne kombinacje materiałów, by rozwijać nowe projekty i koncepcje. To stanowi o naszej sile. Model Océ Colorado 1650 daje możliwość realizacji fascynujących pomysłów w zakresie wystroju wnętrz i kreowania przestrzeni.”

Jeffrey Vermaat, właściciel

Wspierając jakość

Motto firmy De Resolutie brzmi: “Wszechstronnie, swobodnie, ale zawsze poważnie.” Doradztwo klientom i koncepcje projektowe należą do kluczowych usług firmy, która stale inwestuje w zaawansowane technologie, by oferować innowacyjne produkty. Założona w latach 80 jako drukarnia offsetowa, firma De Resolutie byłą pierwszą holenderską drukarnią, która zaczęła wykorzystywać druk cyfrowy.

“Mamy swobodny, nieformalny sposób pracy, co pomaga nam wczuć się w potrzeby klientów, a jednocześnie skupić się na dostarczaniu doskonałych usług,” mówi Jeffrey Vermaat z De Resolutie. “Ale jesteśmy śmiertelnie poważni, jeśli chodzi o jakość naszych usług i produktów. Jeśli coś jest możliwe, realizujemy to. Jeśli nie jest…., znajdujemy sposób, by to zrealizować, nawet przy napiętych terminach i z uwzględnieniem budżetu naszych klientów. W tym celu, potrzebujemy najnowszych, zapewniających wysoką jakość urządzeń do cyfrowego druku, które poradzą sobie z obsługą różnorodnych mediów, jakie chcą stosować nasi klienci.

Model Océ Colorado 1650 doskonale wpisuje się w tę strategię: korzysta z innowacyjnej technologii UVgel, która nie wymaga ogrzewania atramentu do druku,pozwala drukować na szerszej gamie mediów,a dodatkowo poprzez technologię tworzenia matowych i błyszczących powierzchni stwarza wspaniałe możliwości przy projektowaniu materiałów wystroju wnętrz.”

Ożywiając architekturę wnętrza

Projektowanie wnętrz jest jednym z filarów działalności De Resolutie. Firma jest w tej dziedzinie ważnym europejskim graczem, a jej tapety są sprzedawane w 75 krajach. Realizowane przez De Resolutie koncepcje wystroju wnętrz potrafią przekształcić biuro czy sklep z niepozornego pomieszczenia w ożywczą przestrzeń o unikalnym charakterze i własnym klimacie. Produkcje firmy są najlepszym świadectwem jej wysokich umiejętności.

Jeffrey Vermaat: “Nowy model Colorado 1650 jest przemysłową drukarką, która nie tylko pozwala nam podążać za trendami na rynku lecz także umożliwia kreowanie nowych koncepcji wystroju wnętrz. Jakość druku jest doskonała – bardzo stabilna wraz z systemem kontroli jakości, który sprawdza każdy przebieg głowicy. W naszym obecnym trybie produkcyjnym nowy system drukuje tapety i inne wielkoformatowe materiały wystroju wnętrz nie pozostawiając najmniejszego śladu tzw. pasów na wydruku.”

Wartość zaawansowanej produkcji

Océ Colorado 1650 stosuje utwardzanie atramentu i zapewnia odporność zadrukowanej powierzchni na zarysowania, co pozwala na natychmiastowe wykorzystanie produktów nawet bez dodatkowej końcowej obróbki.

Druk charakteryzuje się też rozległą gamą kolorystyczną. Ale, tym co sprawia, że firma De Resolutie jest tak zadowolona ze swojej drukarki 1650 jest jeszcze inny aspekt niż sama jakość druku. “Ogromną przewagą nowego systemu drukującego jest fakt, iż automatyczna konserwacja faktycznie działa,” mówi Jeffrey Vermaat. “Colorado realizuje właściwy druk już od chwili uruchomienia. Nie trzeba dodatkowo czyścić głowic drukujących. System jest naprawdę wygodny w codziennej pracy.”

“Byliśmy pod wrażeniem wydajności produkcyjnej Océ Colorado 1650 w tym projekcie. Design wymagał uzyskania głęboko czarnych elementów i błyszczącej powierzchni druku, co zazwyczaj jest trudne do odwzorowania – a model 1650 dodał do tego jeszcze wspaniałą barwę.”

Karel de Munck, właściciel

Transformacja terenu budowy

Jednym z projektów firmy De Resolutie, w którym wykorzystano Océ Colorado 1650 była rygorystycznie szczegółowo zaplanowana transformacja terenu wokół Dworca Głównego w Amsterdamie: setki metrów kwadratowych samoprzylepnego winylu instalowanego na ogrodzeniach zabezpieczających teren i na murach. Ta swoista tapeta zaprojektowana przez ontwerpwerk, nie tylko przekształciła miejsce długoterminowej przebudowy w atrakcyjny wizualnie teren, lecz miała także charakter informacyjny.

Pobierz artykuł w formacie PDF