Bezpieczne wydruki do zastosowań wewnętrznych dzięki elastycznemu atramentowi canon UVgel 460

Warszawa, 23 października 2019 r. – Canon UVgel 460, elastyczny atrament wykorzystany we wprowadzonym na rynek w maju br. ploterze typu roll-to-roll Colorado 1650, uzyskał najwyższy poziom certyfikacji UL GREENGUARD Gold od UL Environment, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa i certyfikacji.

Przyznana certyfikacja świadczy o tym, że wydruki z Colorado 1650 spełniają najsurowsze światowe normy dotyczące niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu aplikacje drukowane na maszynie Colorado 1650 są całkowicie bezpieczne i mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako elementy dekoracji wnętrz w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy placówki służby zdrowia, gdzie ludzie, zwłaszcza dzieci i osoby narażone na szkodliwe związki, spędzają dłuższy czas.

Atrament UVgel 460 jest na tyle elastyczny, że może być rozciągnięty o 85%, co sprawia, że idealnie nadaje się do nadruku na samoprzylepnych tekstyliach winylowych i poliestrowych. Jest to ważny czynnik w przypadku takich instalacji, w których zadrukowane medium musi być złożone, zawinięte lub wygięte. W rezultacie atrament wykorzystany w Colorado 1650 świetnie sprawdzi się przy zastosowaniach wewnętrznych, takich jak płótna w ramach, miękkie oznakowania, grafika z podświetleniem przednim lub tylnym czy też aplikacje dekoracyjne, takie jak elastyczne pokrycia ścian. Elastyczność i wytrzymałość nowego atramentu równie dobrze spisuje się także w zastosowaniach zewnętrznych, np. do zadruku folii do oklejania aut.

Atramenty stosowane w serii drukarek Colorado od zawsze spełniają najwyższe normy jakości i charakteryzują się wysokim poziomem ekologiczności. Atrament Canon UVgel 356, stosowany w poprzednim modelu Colorado 1640, także uzyskał akredytację GREENGUARD Gold w 2017 roku. Oznacza to, że oba modele z rodziny Colorado mają teraz takie same niezależne atesty w zakresie emisji związków chemicznych. Technologia UVgel posiada również dodatkowe certyfikaty: AgBB, ASTM Type II, Certificat A+ i Centexbel.

Michele Tuscano, Vice President, Large Format Graphics, Canon EMEA, powiedział: „Opinie klientów na temat plotera Colorado 1650 w pierwszych miesiącach od jego rynkowej premiery były bardzo pozytywne. Użytkownicy i akredytowani partnerzy szczególną uwagę zwrócili na funkcję FLXfinish, która daje im możliwość przełączania się pomiędzy błyszczącym a matowym wykończeniem druku dosłownie za naciśnięciem jednego przycisku. Otwiera to przed nimi szerokie możliwości produkcji wysokiej jakości materiałów POS i pięknych aplikacji dekoracyjnych. Uzyskanie certyfikacji UL GREENGUARD Gold dla atramentu UVgel 460 było dopełnieniem jego niemal nieograniczonych możliwości – potwierdzeniem, że dostawcy usług druku mogą oferować wydruki z Colorado 1650 wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie emisji szkodliwych związków. Dzięki przyznanemu UVgel 460 certyfikatowi, nasi klienci i partnerzy mogą bez przeszkód promować możliwości drukarki i technologii UVgel wiedząc, że wydruki są całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane do wszystkich zastosowań wewnętrznych”.